Bemutatkozás

A Nyíregyházi Egyetem Műszaki és Agrártudományi Intézetének a Közlekedéstudományi és Infotechnológiai Tanszéke az oktatást és a tudományos kutatást tekintve egyedülálló a magyar felsőoktatásban, mivel kizárólag ez a tanszék folytat képzést hivatásos repülőgép-vezetői alapképzési szakon. 

A tanszék 2007-ben a Közlekedésmérnöki és az Elektrotechnika és Automatizálási Tanszékek összevonásából alakult meg.

Oktatási tevékenységét elsősorban a közlekedésmérnöki, a gépészmérnöki és a mezőgazdasági gépészmérnöki szakokon végzi, nappali és levelező tagozaton.

A tanszék felelős a közlekedésmérnöki alapképzési szak, a hivatásos repülőgép-vezetői alapképzési szak, a légiközlekedési műszaki szakirányok, valamint a szakmérnök képzés területén az energetikai szakmérnök, a munkavédelmi szakmérnök, a gumiipari szakmérnök képzésekért.

A Nyíregyházi Egyetem, ill. annak jogelőd intézményei már több mint 50 éve képeznek az alapképzés keretein belül repülőgépvezetőket, mely során hallgatóink a diplomájuk mellé kereskedelmi pilóta engedélyt is szereznek. A pilóta képzésben több évtizedes partnerünk a nyíregyházi Tréner Kft.

A hivatásos repülőgép vezető szak (BA) keretében a hallgatók 7 féléves képzésben vesznek részt. Az első évben műszaki alapozó tantárgyakkal párhuzamosan már repüléselméletet és szakmai angolt is hallgatnak, és az első két félév sikeres teljesítését követő nyáron kezdik meg a repülési gyakorlataikat. A hallgatók a repülési tárgyak mellett számos műszaki ismeretre tesznek szert. Az elméleti tudást a pilótajelöltek az intézmény falai között sajátítják el. A gyakorlati képzést a Tréner Kft. végzi az egyetem hallgatói részére. A képzés ATPL(A) integrált képzés, mely ATPL elméleti képzést és 140 repült órát, valamint 60 óra szimulátorképzést foglal magában és a végén CPL(A), Night VFR, ME/IR(A) és MCC képzett-séggel rendelkeznek a hallgatók, ami elegendő a légitársaságokhoz való továbblépéshez. A Wizz Air légitársasággal kötött megállapodás szerint a végzett hallgatók lehetőséget kapnak a diploma megszerzése után, hogy a Wizz Air felvételi eljárása során bizonyítsák felkészültségüket, és sikeres felvételi esetén egyből elkezdhessék típus tanfolyamukat, és munkát szerezzenek Közép-kelet Európa egyik legnagyobb légitársaságánál. A képzés kizárólag önköltséges formában működik, azonban segítséget jelent a Diákhitel 2 konstrukció, melyet magyar állampolgárok igényelhetnek és kamatmentes hitellehetőséget biztosít a képzés finanszírozására.

A szakirányú képzésünk azoknak nyújt rövidebb képzési idejével és kedvező finanszírozásával kiváló alternatívát, akik már felsőfokú főiskolai vagy egyetemi végzettséggel rendelkeznek és szeretnénekk a kereskedelmi pilóta szakszolgálati engedélyt megszerezni. A posztgraduális képzés is finanszírozható a Diákhitel 2 konstrukció keretében.

A képzést bemutató rövid videót az alábbi linkeken érhetik el és tekinthetik meg. 

         

Trener Flight Academy - The Training experience       Trener Flight Academy - ATPL Integrated Training

 

További jó böngészést kívánok!

Dr. Sikolya László
tanszékvezető